Leyla Güven’den mektup var!

Halklara ilkeli bir birliktelik.

Değerli Halkımıza;

Başta değer ailelerimize, barış annelerine ve tüm halkımıza, Amed zindanından canı gönülden selam, sevgi ve saygılarımı iletiyorum.

Her şart altında, halkımızdan ve mücadelemizden aldığımız güç ve moralle, halkımızın bizlere emanet ettiği bu mücadeleyi sürdürmek için zindanlarda büyük bir direniş ve kararlık göstermekteyiz.

Yıllardır halkımıza ve iradesi olan seçilmiş siyasetçilere dönük gerçekleştirilen soykırım operasyonları, demokratik siyaset yapmanın yollarının nasıl kapatıldığını göstermektedir. Haklı mücadelemizle her zaman demokratik siyaset ve onurlu bir barıştan yana tavrımızı açık ve net olarak ortaya koyduk.

Lakin gelinen süreçte kimin savaştan ve çözümsüzlükten yana olduğu açık ve net ortaya çıktı. 16 yıllık AKP iktidarı, başta halkımız ve tüm Türkiye halklarına bugün kan kusturmaktadır.

Bu hukuksuz saltanatı yıkmak ve halklarımıza nefes aldırmak için, 24 Haziran seçimleri bizim için büyük bir fırsattır. Kürdistan ve Türkiye halkları olarak ayrışmayı, kutuplaşmayı, ötekileştirmeyi bir kenara bırakarak, halklarımız adına ilkeli bir birliktelik gerçekleştirerek, Kürdü, Türkü, Lazı, Çerkezi, Alevisi, kadını, genci ve emekçisiyle beraber, 7 Haziran ruhuyla, yeni bir yaşam ve aydınlık bir gelecek kurmanın tam zamanıdır.

Partim tarafından vekili adayı olarak görevlendirildiğim Hakkari’de halkımızın onurlu duruşuna layık olmaya çalışacağım.

Bu vesileyle tüm kadın yoldaşlarıma ve baş eğmeyen gençliğimize çağrım; haklı mücadelemizden ve ilkelerimizden asla taviz vermeden, tüm Kürdistan’da seçim çalışmalarında öncülük yapmalarıdır. Kadın ve gençlik öncülüğünde halkımızla beraber bu seçimlerde Kürdistan’da zaferle çıkacağımızın inancıyla hepinizi yürek dolusu sevgiyle kucaklıyorum.

Sevgi ve Saygılarımla

Leyla GÜVEN
DTK Eşbaşkanı / HDP Hakkari Milletvekili Adayı
Diyarbakır E Tipi Kapalı Cezaevi / Kadın Koğuşu

25 Mayıs 2018