Kesikköprü’de Yaşananlar

0
3.902 views

Kesikköprü’de Yaşananlar
Kesikköprü’ye kamp yapmak için gelen sayıları 20- 30 civarındaki gençler, cuma namazı çıkışı Kürtler aleyhine slogan atarak yürüşüş yaptılar. Bozkurt ve Rabia işaretleri yaparak yürüyüşe geçen grup, ”en iyi Kürt ölü Kürt’tür” sloganı atarak köyde yaşayanları tedirgin ettiler.
Kesikköprülü gençler duruma müdahale etti ve provokatör grubu köyün dışına çıkardılar.
Daha sonra, Bala Kaymakamı ve Karakoldan gelen askerler, grubu alarak kamp yerine götürdüler.
Kamp özel güvenlik tarafından korunuyor ve kampa gelenlerin iktidar yanlısı gençler olduğu anlaşılıyor.

Kesikköprü’de Neler Oluyor?
Ankara’ya 110 km uzaklıkta olan Kesikköprü alt yapısı büyük ölçüde tamamlanmış, daha önce belediye olan (şimdi Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı) ve Bala ilçesi sınırları içinde Bala’dan sonra en büyük yerleşim birimidir.
Kesikköprü’yü özel kılan Baraj Gölü, Maden Ocağı ve daha önceleri kurulmuş olan Dağıstan Çiftliği’dir.
Ancak bu gelişmiş kasabada son bir yıl içinde bir bakkal, bir araba, göl kenarında birkaç lokanta, Maden Ocağı’nda birkaç tane iş makinası kundaklandı ve bu yaşananlardan sonra Kesikköprü’ye karakol kuruldu.

Geliyorum Diyen Tehlike
Elbette Kesikköprü’de yaşananlar, ülkenin genel gündeminden bağımsız değil; ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı söylem ile Kürtlere karşı yükseltilen nefretin bir uzantısı.
Yanda gördüğünüz mesaj seçimlerden önce, AKP Gençlik Kollarının resmi Tweeter sayfasında paylaşıldı.

Erdoĝan’ın AKP gençlik kollarıyla yaptığı gizli toplantıda HDP’ye karşı ne yapacaklarını anlatan videonun linki. Hepinizin hatırladığınızı sanıyoruz.
Şimdi bu ‘tweet’ ve ‘video’ ile ‘Kesikköprü’de son 3 seçimde HDP’nin birinci parti olduğu’ gerçeğini yan yana koyarsak, bugün Kesikköprü’de gelinen noktayı görürüz.
Bu noktadan nereye gidileceği de Orta Anadolu Kürtlerinin tavrına, tepkisine ve elbette kendilerini çok güçlü bir biçimde örgütlemelerine bağlıdır.
Platforma Kurden Anatoliya Navin (PKAN) olarak, halkımızı kendisini her alanda örgütlemeye çağırıyoruz.
Yetkililere çağrımız ise, hiç kimseye bir yarar sağlamayacak, halklar arasından düşmanlık yaratacak politika ve oyunlardan vazgeçmeleridir.
Platforma Kurden Anatoliya Navin (PKAN)

0 0 votes
Article Rating
TEILEN
Önceki İçerikMuhbirlik ve Şikayet etme!
Sonraki İçerikTartışma Forumu
Armanc, li nasname û çanda xwe xwedi derketin û dane jîyandin e. Kurdên Anatoliya Navîn dixwazin xwe bi rêxistin bikin û bibin xwedî sazî û dezgeh.
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments