Dayîka Leyla Gûven Cevriye Gûven vefat kir!

Sersaxî !

Leyla Gûven, endamê Perlamentera HDP’ê , îro 58 rojin di zindanê Amedê de , di greva birçîbûne de ye. Daxwaze Leyla Gûven, ji bo ku bale bikşîne ser rewşa Abdullah Ocalan ku devleta Tirk 3 salin nahêlin bi malbat û parêzerê xwe ve hevditin bi kirin.

Cevriye Gûvena 94 salî îro serê sibehê li Konya yê jiyana xwe ji dest da. Dayîka Leyla Gûven Cevriye Gûven, va çend salin di ber destan de bû.

Wek Platforma Kurdên Anatoliya Navîn (PKAN) û Kurdên Anatoliya Navîn, xemginîyê xwe bi rêheval Leyla Gûven û bi malbata Gûven re êşa wan parve dikin.

Cihê rehmetî bihûşt be, ji Leyla Gûven û malbata Gûven re sebir, aramî û selametîye dixwazin

Dayîka Leyla Gûven Cevriya Gûven ,li gunde Qemera/ Yapalı / Cihanbeyli ,were binax kirin.

Baş sağlığı!

Leyla Güven’in annesi Cevriye Güven vefat etti.

Leyla Güven, HDP Hakkari Milletvekili, bugün 58 gündür Diyarbakır zindanında açlık grevinde. Leyla Güvenin amacı , 3 yıldır Ailesi ve Avukatlarıyla görüştürülmüyen Abdullah Öcalanın durumuna dikkat çekmek içindir.

Leyla Güven’in annesi Cevriye Güven bu sabah vefat etti . 94 yaşındaki  anne Cevriye Güven’in, yaşından dolayı yatağa bağlı yaşıyordu.

Platforma Kurdên Anatoliya Navîn’in (PKAN) Meclis üyeleri ve Orta Anadolu Kürtleri olarak, başta Leyla Güven’e, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı dileklerimizi, üzüntümüzü ve acılarımızı belirtir, sabır ve metanet dolu günler dileriz.

Leyla Güven’in annesi Cevriye Güven, Cihanbeyli / Yapalı köyü/ mahalesinde toprağa verilecektir.

 

Platforma Kurdên Anatoliya Navîn (PKAN).