HDP HALKIN İRADESİDİR GÜCÜNÜZ YETMEYECEK

Güne HDP’ ye yönelik siyasal soykırım operasyonuyla başlandı. AKP/MHP faşist diktatörlüğü, önündeki en büyük engel olarak gördüğü HDP’yi yok etmek istemekte, bunun için aralıksız, siyasal soykırım saldırıları yapmaktadır.
Bugün sabaha karşı yapılan bu yeni saldırıyla iktidar, HDP’yi suçlu ilan ederek geleceğini sağlama almaya çalışmaktadır.
Çünkü HDP’ de birleşmiş olan halklarin iradesi bu diktatörlüğün sonunu getirecek olan en temel demokratik- toplumsal güçtür.
HDP’ nin Kars Belediye başkanı Ayhan Bilgen, eski milletvekili Sırrı Süreyya Önder gibi HDP’lilerin de göz altına alındığı bu operasyonla, aynı zaman da topluma korku salınmak, toplum sindirilmek istenmektedir. Bu saldırıyla bir kez daha net olarak ortaya çıkmıştır ki, bu devlet ne hukukla ve ne de toplum tarafından bilinen ve kabul edilmiş olan kurallarla yönetilmektedir. Bu devlet, Erdoğan ile Bahçeli’nin faşist diktatörlüğünü sürdürmenin ihtiyaçlarına göre yönetilmektedir. Bu nedenle HDP’ ye ve HDP üzerinde bütün demokrasi güçlerine saldırmaktadır.
Bu gelişmeden hareketle YEREL DERNEKLER PLATFORUMU olarak aşağıda imzası olan bizler, HDP’ye yönelik bu saldırıyı şiddetle kınıyor ve göz altına alınan bütün HDP’lilerin derhal serbest bırakılmasını istiyoruz.
Önemle altını çizeceğimiz bir talebimiz daha var. Kendisini demokrat, laik, hukuktan ve adaletten yana gören istisnasız herkes, savunduğu değerleri korumak için bugün HDP’yi savunmak zorundadır ve savunmalıdır. Yarın yaşanabilecek saldırıları önlemenin yolu, bugün
HDP’ye yönelik bu saldırıyı püskürtmekten geçmektedir. Demokrasi ve özgürlük ancak bu şekilde kazanılacaktır.
HEPİMİZ HDP’LİYİZ
HDP SUSTURULAMAZ

YEREL DERNEKLER PLATFORMU
 DİK (DERSİM MİNŞA KONGRESİ)
 DERSİM SOYKIRIM KARŞITI DERNEĞİ
 KÜRECİKLİLER İNSİYATİFİ
 MARDEF (MARAŞ DEMOKRATİK DERNEKLER FEDERASYONU)
 PKAN (Platforma Kurdên Anatoliya Navîn)
 HINIS-DER
 KOÇGIRI KÜLTÜR MERKEZİ
 KÜRMEŞLİLER DERNEĞİ,
 KARAKOÇAN İNSİYATİFİ
 VARTO İNSİYATİFİ