KARDEŞ AİLE KAMPANYASINA SENDE KATIL !!

KARDEŞ AİLE KAMPANYASINA SENDE KATIL !!!

Tarihin bütün zor dönemlerinde, büyük acılara rağmen yaşamın tüm zorluklarını direnerek aşan Kürt halkı, haramilerin yarattığı yeni bir zor dönemden geçmektedir. Elbette bu zorlu günleri, her toplum gibi, Kürt halkı da aşacaktır. Böyle felaket günlerinin en büyük ilacı dayanışmadır. Bu günler sadece felaket günleri değil aynı zamanda dayanışma günleridir. Bu gerçeği en iyi biz Kürtler biliriz.

Bu amaçla, Hevya Sor öncülüğünde başlatılan Kardeş Aile Kampanyasına biz de Platforma Kurdên Anatoliya Navîn PKAN olarak katılıyoruz.

“Kardeş Aile” kampanyasına sadece maddi anlamda bakmak gerçekçi olmaz. “Kardeş Aile” kampanyası tam olarak kardeşliği üretmek, var olan kardeşliği büyütmeyi amaçlayan bir kampanyadır. Bu kampanya aynı zamanda Kürdistan da yaşayan halkımızla Avrupa’da yaşayan halkımız arasındaki kardeşlik bağlarını güçlendirecek olan bir sosyal aktivitedir. Böylece zor durumda olan kardeşlerimizle, empati kuracak, azda olsa ailemizin yükünü hafifletecek ve büyük bir aile olduğumuzun hissiyatını yaratmış olacağız.

Kürt halkı, bu tür kampanyalara yabancı değildir. Halkımız, Van depreminde ve özyönetim direnişinde benzer kampanyalar yürütmüş ve büyük başarılar elde etmiştir.

Bugün de doğayı ve toplumu tahrip eden haramilerin yol açtığı bir virüs, dünyayı kasıp kavurmakta, her gün yüksek sayıda insan hayatını kaybetmektedir.

Bu öldürücü virüse karşı Avrupa’da yaşayan halkımız, dört parça Kürdistan’da yaşayan halkımızın yanında olduğunu göstermek için, Ortaanadolu Kürtlerinin Avrupadaki kurumu PKAN’da Hevya Sor’a Kurdistanê’nin başlattığı “Kardeş Aile” kampanyasını bizde PKAN olarak her parça Kürdistan’da yaşayan ve yardıma muhtaç olan insanlarımıza yardım etmek, insani, vicdani ve ahlaki bir görevdir

Bu Nedenle Biz Platforma Kurdên Anatolia Navîn – PKAN olarak Halkımızın yaşadığı her ülkede, üye ve yöneticilerimizi bu kampanyaya güçlü katılmaya çağırıyoruz. PKAN olarak “Kardeş Aile” kampanyasında belirlediğimiz hedefe varmak için daha örgütsel bir çalışma yürütmemiz gerekmektedir. Bu çalışma bütün örgütlü yapımıza diyoruz ki, “sen de kardeşine bir el uzat!”

Unutma!

Dayanışma artanı deĝil, var olanı paylaşmakla olur!

PLATFORMA KÛRDÊN ANATOLIYA NAVÎN- PKAN