Kobani Kumpas Davası!

 

DAIŞ faşizmi Kobane’de nasıl yenilgiye uğratıldıysa, halkımızın temsilcilerine yönelik cezalar da aynı şekilde yenilgiye uğratılacaktır.

Bildiğiniz gibi 2014 daha Daişin Kobane kuşatmasına karşı tüm ülkede ve yurt dışında halkımız demokratik tepkisini koyarken, bunu fırsat bilen çeteler, çoğu yurtsever olan onlarca insanımızı katlettiler. tüm bunlar yaşanmasına rağmen, asıl sorumluların yargılanması gerekirken, maalesef halkımızın temsilcileri olan siyasetçiler yargılandı.

Tüm insanlığın başına bela olan, geçmişte moğollar gibi girdiği yeri kasıp kavuran, Daiş faşizmi yiğit ve fedakar halkımızın çabalarıyla tarihin çöp sepetine atıldı. Anlaşılan o ki bunun intikamı alınmak istenmekte ve bu şekilde halkımız cezalandırılmak istenmektedir.

Bugün halkımızın temsilcileri olan siyasetçilere verilen cezalar Daiş faşist zihniyetinin farklı bir tezahürü ile karşı karşıyayız, elbette bununla hedeflenen, demokratik siyasetin devre dışı bırakılmasıdır. Yine halkımızın kazanımlarının boşa çıkarma ve bu çerçevede halkımızın mücadelesini tasfiye etme hesaplarının tutmayacağını, bu vesileyle bir kez daha ifade etmek gerekiyor.

Bugün, her zamandan çok daha güçlü olduğumuzu, özgürlük ve demokrasi mücadelemizi yükselteceğimizi, ortak yaşamı inşa edeceğimizi belirtiyor, bu vesileyle verilen cezaların halkımızın nazarında yok hükmünde olduğunu belirtiyor halkımızın ve dostlarının çabalarıyla mutlaka başaracağımıza olan inancımızı bir kez daha ifade etmek istiyoruz.

Platform Kurdan Anatoliya Navîn PKAN