Kurdên Anatoliya Navîn kadınları, PKAN çadırında bir araya geldi.

Bu yıl 31. Düzenlenen Kürt Kültür Festivali,  Almanya’nın Frankfurt şehrinde büyük bir coşku ile kutlandı. Çok önemli mesajların verildiği festivalde, Dünyanın birçok farklı yerlerin gelen Kurdistanlılar renkli ve coşkulu görüntüler sergiledi.

PKAN da her yıl olduğu gibi bu yıl gerçekleşen festivalde de çadır açarak Orta Anadolu Kürtleri ’ne ev sahipliği yaptı. Çadıra yoğun ilgi vardı. Çadırda PKAN/PKAN-JİN da yerini aldı. İsviçre, Hollanda, Belçika, Avusturya ve Almanya’nın bir çok yerinden gelen kadınlar, birbiriyle kucaklaştı. PKAN-JİN kadınları, erbane eşliğinde stranlar söylenip halaylar çekti. Ayrıca PKAN/ PKAN-JİN ileri ki çalışmalarda güçlü bir katkı sunacağının sinyallerini de verdi. Çadıra gelen ziyaretçilere yöreye özgü lokum bisküvi ve şerbet ikram edildi. Kürtçe kitaplarda stantda ki yerini aldı. Ayrıca PKAN üyeleri, beraberinde getirdikleri yöreye ait halı, kilim ve el işleriyle çadırı süsleyerek yörenin unutulmaya yüz tutmuş motiflerini  hatırlattılar.

PKAN  ve  Kurdên Anatoliya Navîn gönüllüleri 24.Eylül.2023 tarihinde İsviçre’nin Basel şehrinde yapılacak kongrede bulunacaklarını dile getirdiler.