Merhabalar / Wahdi Alan Çelik

2
451 views

Geçen hafta Bilal Dilovan arkadaşın bana telefonla ulaşıp, “PKAN yayın organlarında yazılarınızı görmek, doğrusu bizleri çok sevindirecektir. Eğer sayfamıza yazılarınızla katkıda bulunursanız çok seviniriz” dediğinde, hiç tereddüt etmeden “evet” demiştim.

Evet, bu tür insiyatifleri, bu tür kültür odaklı oluşumları kurmaya ön ayak olan insanlarımıza; yazıyla, şiirle, ağıtlarla, tarihi konularla, eski gelenek ve göreneklerimizle ve yaşanmışlıklarımızla destek olmalıyız. Dahası bu tür sayfaların gelişiminde katkıda bulunmak, öncelikli görevlerimiz arasında olmalı. İşte bu görev doğrultusunda, gelecek günlerde gündemden de uzaklaşmayarak her türlü konuda karşınızda olacağımızı buradan sizlere duyurmak isterim. Yazı dilimiz Kürtçe ve Türkçe olacaktır. Tabi yazacağımız yazılar; tüm öneri ve istekleriniz doğrultusunda yazılacağını da bilmenizde yarar vardır sanırım.

Bu arada kendimi de, siz sevgili okuyucularımıza kısaca tanıtmak istiyorum. Cihanbeyli/İncov kasabası doğumluyum. 1994 yıllından beri İsveç’te yaşamaktayım. Şu an bir muhasebe bürosunda muhasebeci olarak çalışmaktayım. Felsefe, sosyoloji, politika ve matematik gibi bir yelpazeyi teşkil eden konular, ilgi alanlarım arasında olduğunu da söylemek isterim.

Bundan sonra düzenli olarak iki haftada bir yazılarımızla karşınızda olacağımızı şimdiden buradan duyurmak istiyorum. Bu kısa yazıya tüm okuyucularımıza ve sevgili sayfa üyelerimize; mutlu ve bir o kadar da umutlu dolu yarınlar temeni ederek bitirmek istiyorum.

Tekrar görüşmek üzere, sağlıcakla kalınız ve kendinize iyi davranınız.

5 4 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Cengiz
Cengiz
12 gün önce

Herbiji wahti Herbiji PKAN

İbrahim Candan
İbrahim Candan
12 gün önce

Bilgini,görgünü,becerini Halkindan esirgeme,sen varliği,kültürü talan edilmiş bir Halka mensup,sun,yaninda dur,gelişmere kati sun,KAZANACAK SIN VALLAHİ,BİLLAHİ,KAZSNACAKSIN🌿