Muhbirlik ve Şikayet etme!

Devlet ,Orta Anadolu Kürtlerine ispiyonculuk dayatıyor.
Avrupa’dan izine gidecekler, şikayet edilme endişesi yaşıyor.
Seçimler’den sonra, kendisini bilmez bir kaç münferit kişi veya kişiler, mevki edinmek ve rant elde etmek için muhbirlik yapıyor.
AKP- devleti, muhbirlik, ispiyonculuk yapılması için teşfik ediyor ve prim veriyor. Orta Anadolu Kürtlerini bir birine düşürmek için ahlak dışı bir politika uygulanmaktadır.
Orta Anadolu Kürt Köyleri , Kasaba ve İlçelerinde baskı uygulanıyor ve korku psikolojisi dayatılıyor . Anadolu’da Kürtler adına siyaset yapan ve açık’tan taraf olanlara sindirme politikası uygulanmaktadır.
Devletin Karakolları , Köy , Kasaba ve İlçelerde muhbirlik ve ispiyonculuk adı altında halkımızı bir birine düşürmekte ve insanlarımız arasında kin ve nefret yayılmaktadır.
PKAN olarak, Avrupa ülkelerine ve Avrupa İnsan Hakları Kurumlarına çağrıda bulunuyoruz. Avrupa’da yaşayan Orta Anadolu Kürtlerin, rahatça seyahat etme ,Türkiye’de tuttuklanma ve yurt dışı yasağı ile cezalandırma karşı tavır almalarını ve girişimde bulunma çağrısında bulunuyoruz.
PKAN olarak, Orta Anadolu Kürtlerine çağrıda bulunuyoruz!
Kardeşinizi, komşunuzu, ve köylünüzü şikayet etmeyin, mevki edinmek ve rant elde etmek için muhbirlik yapmayın.
İktidarlar gelip geçicidir, güç , kudret ve kuvvet baki değildir. Baki olan insanlık ve özüne sahip çıkmaktır, aidiyetini ( kimliğini) her şeyin üstünde tutarak korumak ve geliştirmektir.
Bizler, 500 yıldır geldiğimiz Anadolu’da dilimizi ve kültürümüz şimdiye kadar koruduk. Bundan sonrada korumamız için demokratik mücadeleyi yükselteceğiz ve örgütlenmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz.
Kimliğine , kültürüne ve sosyal yaşamına sahip çıkmak. İnsanlık suçu olan asimilasyona karşı mücadele etmekten geçmektedir.
Platforma Kurdén Anatoliya Navin (PKAN)