Murat Bozlak

Di pêncemîn salvegera mirina yek ji pêşengên Tekoşîna Aştî û Azadiya Kurd û Kurdîstanê, Murat Bozlak bi rêz û minnet bi bîr tînin.

Murat Bozlak kesayetek mînak, welatparêz û pêşeng bû û di tevahiya jiyana xwe de, di her asta têkoşîna azadiyê de wezîfe kir. Ji ber vê yekê, bi zordarî, hepis û suîqestê re rû bi rû ma. Lê tu tiştî nikarî wî ji rêya xwe vegerîne.

Murat Bozlak ji bo me Kurdên Anatoliya Navîn, di Têkoşîna Aştî û Azadiyê de, navekî pêşeng û sembol bû. Nav û hebûna wî, di xwedîderketina nasnameya neteweyî û naskirina Têkoşîna Aştî û Azadiyê de roleke diyarker lîst.

Navê Murat Bozlak, sembolek liberrabûna sirgûna 500 salî û asîmilasyona sîstematîk a 100 salî ye.

Em, Kurdên Anatoliya Navîn, Murat Bozlak bi rêz bi bîr tînin û soza berdewam kirin û bi encam kirina Tekoşîna wî hemû jiyana xwe dayî didin

PKAN-PLATFORMA KURDÊN ANATOLİYA NAVÎN

Murat Bozlak

Beşinci ölüm yıldönümünde Barış ve Özgürlük Mücadelesinin öncü isimlerinden Murat Bozlak’ı saygıyla anıyoruz.

Murat Bozlak, örnek, yurtsever ve öncü bir kişilikti ve hayatı boyunca özgürlük mücadelesinin her aşamasında görev yaptı. Bu nedenle, baskı, hapis ve suikaste maruz kaldı. Ama hiçbir şey O’nu yolundan döndüremedi.

Murat Bozlak, biz Orta Anadolu Kürtlerinin Barış ve Özgürlük Mücadelesi içindeki öncü ve sembol adıydı. Onun adı ve varlığı, bizim ulusal kimliğimizi sahiplenmemizde, Barış ve Özgürlük Mücadelesi ile tanışmamızda belirleyici bir rol oynamıştı.

Murat Bozlak’ın adı 500 yıllık sürgün ve 100 yıllık sistematik asimilasyona itirazın adıdıdır.

Biz Orta Anadolu Kürtleri Murat Bozlak’ı saygıyla anıyor ve onun bütün hayatını verdiĝi Mücadeleyi devam ettirme ve sonuçlandırma sözü veriyoz.

PKAN-PLATFORMA KURDÊN ANATOLİYA NAVÎN