Pirtûka / Erdal Çolak Derket!

Cîh û Ware Şaristaniya ku Dîrok Dest pê Dike. Kurd û Kurdistan

Nivîskar û lêkolînêr Erdal Çolak kitêbê xwe bi navê Cîh û Ware Şaristaniya ku Dîrok Dest pê Dike ”Kurdistan û Kurd ” (Tarihin Başladığı Uygarlık Kurdistan ve Kürtler). Pirtûk ji alîyê weşanên Ronya ve hatîye çap kirin, bi tirkî ye û 256 rûpelin.

Nivîskar û lêkolînêr Erdal Çolak, di kitêbê xwe de , di dest pêkê de wiha dibêje, Kurd ew kes e ku nikare hesabê berî niha 8000 salî bike , rojane li dora armancek vala bi hestên sade dijîn, çima her tim Kurd bin?

Erdal Çolak di kitêbê xwe de diroka Kurdan wek Baxçeyê Hebûn e bi nav dike û bi îspata dinya, mirovahî, şaristanî û hebûna gerdûnê serbilind bin.

Agahîyên ji çavkaniyê objektîf hatine wergirtin, min bîryar girt ku li ser ziman, çand û agahiyên dîrokî li ser kurdan binivîsim û lêkolîn bikim.

Êş û elam, serbilindiyên gelê Kurd di dîroka wî de veşartî ye.

Pirtûk ji lêkolînên dûr û dirêj bi şûnda hatiyê nivîsandin, şaristaniya Kurdan gelek tişte balkêş afirandine û ji wana çend nimûne. Kurdan cara yêkem emoji bikar anîne. Sumeran nivîsandina wênekêşî (piktogram) pêş xistine. Sumeriyan, pergela darayî mîna bankingê bikar anîn û her wiha berdewam dike

Erdal Çolak, di dawîyê danasînî kitêbê de wiha dibêje; Ez bawerim dema hûn vê pirtûkê bixwînin hûn ê serpêhatiya şaristaniya kurdan di dilê xwe de hîs bikin.

Kesê ku bixwaze pirtûke bikire, dikarin tekilîyê bi Erdal Çolak re danîn. Mobil: +4524880914 .

Tarihin Başladığı Uygarlık ”Kurdistan ve Kürtler”

Yazar ve araştırmacı Erdal Çolak,Tarihin Başladığı Uygarlık Kurdistan ve Kürtler , adlı kitabı Ronya Kitapevi tarafından yayınlandı, türkçedir ve 256 sayfadır.

Yazar ve araştırmacı Erdal Çolak, kitabında Kürtlerin 8000 yıl öncesini sayamayan insanlar olduğunu, her gün boş bir amaç etrafında basit duygularla yaşadıklarını, neden hep Kürt olmak zorunda?

Erdal Çolak kitabında Kürtlerin tarihini Varlık Bahçesi olarak adlandırır ve dünyanın, insanlığın, medeniyetin ve evrenin varlığının ispatıyla gurur duymaları gerekir.

Objektif kaynaklardan elde edilen bilgileri, Kürtlerin dil, kültür ve tarihi bilgiler hakkında yazmaya ve araştırmaya karar verdiğini belirtiyor.

Acı ve kederin yanında Kürt halkının gururu tarihinde gizlidir, belirlemesini yapıyor.

Yazar, kapsamlı bir araştırmadan sonra kitabı yazdığını söylüyor. Kürt medeniyeti birçok ilginç buluşlar yaratıklarını kitaptan bir kaç örnek . Kürtler ilk kez günümüzde çokça kullanılan emoji kullandıklarını. Sümerler resimli yazı (piktogramlar) geliştirdiler. Sümerler bankacılık gibi bir finansal sistem kullandılar ve devam ediyor.

Erdal Çolak kitabın tanıtım bölümünün sonunda şöyle diyor; İnanıyorumki sizler de bu kitabı okurken Kürtlerin uygarlaşma serüvenini yüreklerinizde hissedeceksiniz.

Kitabı almak isteyenler Erdal Çolak ile iletişime geçebilir. Mobil: +4524880914.