PKAN-ALMANYA Û NEWROZA FRANKFURT

PKAN-Almanya 

 Pîrozbahiya Newrozê îsal li Almanyayê bi tevlîbûna deh hezaran Kurdistaniyên ji her çar aliyî ve, li bajarê Frankfurtê bû.  

Kurdistaniyên ku li qada Newrozê civiyayî guh nedan baran û zipîkên bariyayî û bi coşeke mezin, bi govendên fireh û tîlîliyan cejna neteweyî pîroz kirin. 

Wek her sal, Platforma Kurdên Anatoliya Navîn îsal jî li qada Newrozê standa xwe vekir. Li standê bo zarokan şekir û pifik, bo dê û bavan jî pirtûk, kovar û broşûrên ku danasîna PKANê dikin, hatin belakirin. 

Li qada Newrozê ji kurdên Anatoliyayê bi dehan kes serî li standa PKANê dan û bûn endamê PKANê. 

 

PKAN bu yıl Almanya’nın  Frankfurt şehrinde  gerçekleşen görkemli Newroz’da Orta Anadolu Kürtleri’ne ev sahipliği yaptı. Kürtlerin Ulusal bayramı olan ve bu yıl ayrı bir anlam taşıyan Newroz’  dört parça Kurdistan’ dan  on binlerce Kurdistanlı katıldı. Yağan yağmur ve doluya aldırış etmeden  on binlerce  Kurdistanlı, Newroz’u coşkulu bir şekilde halaylar ve zılgıtlar eşliğinde  kutladı. 

PKAN, her yıl olduğu gibi bu yılda stantlarında çocuklara sevdiği şekerleme ve balon ikram ederken ebeveynlerini de unutmadı. Ayrıca kitap, dergi ve PKAN bilgilendirme formu bulundurdu. 

Birçok Orta Anadolu,   üyelik formu doldurarak  PKANA üye oldu.