PKAN-E Almanya Meclisini Oluşturdu!

0
2.854 views

 

PKAN-E Almanya Meclisini Oluşturdu!

Platforma Kurdên Anatoliya Navîn Ewropa , Orta Anadolu Kürtleri arasında örgütlü yapısını oluşturmaya devam ediyor. 26 şubat 2017 tarihinde Almanya Hanau Kentinde 1. Kongresini gerçekleştirdi ve Platforma  Kurdên Anatolîa Navîn Almanya  ( PKAN-A) adını aldı.

Kongreye,  Almanya’nın değişik Eyalet ve Şehirlerinden 100 kişi katıldı. Almanya Meclisine 27 Delege ve 7 kişilik bir yürütme Meclisi seçildi.

Saygı duruşu yapıldıktan sonra , Kongre hazırlık Komitesi adına açılış konuşmasını Ömer Koyuncuer yaptı. Koyunucer, Türkiyede Kürt Halkına karşı top yekün bir saldırı olduğunu, bundan dolayı Türkiye’de neredeyse siyaset yapma kuşullarının kalmadığını belirti. Böylesi kritik bir süreçte Orta Anadolu Kürtleri Avrupa’da örgütlenmeleri, AKP – MHP nin oluşturduğu ırkçı faşizan zihniyet ve tek adam diktatörlüğüne verilen en büyük cevaptır diyerek konuşmasını bitirdi.

 PKAN-E Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Binyıl PKAN-E kuruluşundan bugüne kadar olan çalışma ve etkinliklerini geniş bir şekilde katılımcılara anlatı. PKAN-E Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Behzatoğlu, Kuzey  Almanya Eyalet’te yapılan çalışma ve etkinlikler hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Divan Başkanlığına Hacer Şimşek , Cengiz Binyıl ve Mehmet Çoban seçildiler.

Kongra Gel Eşbaşkanı Remzi Kartal bir kutlama mesajı gönderdi. PKAN-E Eşbaşkanı Şevket Bakan, KCDK-E Eşbaşkanı Yüksel Koç, NAV-DEM Eşbaşkanı Bahattin Doğan, Birnebun Dergisinden Sultan Dağ ve YJK Hessen adına Rüken Karakoç birer konuşma yaptılar.

Katılımcılar, Türkiye ve Kürdistandaki siyasl süreci, yapılmak istenen Anayasa değişikliği Referandum ve PKAN-E örgütlenmeleri üzerine değerlendirmeler yaptılar.

Orta Anadolu Kürt İş adamı Bekir Atik, Orta Anadolu Kürtleri’nin kendi birliğini kurması ve Avrupa genelinde örgütlü bir yapıya kavuşması memnuyet verici olduğunu ve bu örgütlülüğü hepimizin desteklemesi gerektiğini dile getirdi.

PKAN-A ,Almanya meclisine 27 Delege ve 7 kişilik bir yürütme Meclisi seçildi. Yürütme Meclisi Eşbaşkanlığına Ademisyen Dr. Meliha Doğan ve Aygün Akdoğan seçildi . Diğer Yürütme Meclis Üyeleri Ömer Koyuncuer, Mehmet Altundağ, Cemal Yalçın, Sefkan Canbeg ve Almanya kadın çalışmaları için Pedagog Sultan Dağ seçildiler.

Yeni Almanya Meclis Yönetimi, çalışmalarını Referandumla start vereceklerini ve Orta Anadolu Kürtlerini HAYIR kampanyasına katılmaları için Almanya’da yapılacak tüm etkinliklere katılacaklarını belirtiler.
Yeni Yönetim İlk Sınavlarını Referandumla İlgili Çalışma İle Vereceğini Tüm Orta Anadolu  Kürtlerini Seferberlik Ruhuyla Hayır Kampanyasına Katacaklarını belirttikten Sonra Kongre Sona erdi.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments