PKAN-ELMANYA 3. KONGREYA XWE YA ASAYÎ PÊK ANÎ!

3. kongreya asayî ya PKAN-Almanyayê, roja 25.12.2021’an de li bajarê Duisburgê hat lidarxistin.

Kongre bi axaftina Hevseroka PKAN’ê Melîha Doganê dest pê kir. Bi hilbijartina dîvan û xwendina rapora xebatê ji aliyê Fuat Gursel ve dewam kir.

Tevî ku kongre di di nav sinirkirinên pandemiyê de hat lidarxistin û serkeftî bû, ji aliyê gelek kurdên Anatoliya Navîn ve bi kêfxweşî hat pêşwazî kirin.

Nivîskar Aydin Yilmaz, wênesaz Nuh Ateş û Akademîsyen Hacî Çevîk jî bi axaftinên xwe rengekî cuda dan kongreya ku di nava atmosfereke pir dostane de hat lidarxistin.

Kongre bi nîşandana fragmanên belgefîlmê ku ji aliyê PKANê ve tê çêkirin û bi lêvkirina hêviyên beşdaran ji PKANê dewam kir.

Rêveberiya PKAN’a Elmanyayê bi coşeke mezin hate hilbijartin û Sultan Dağ û A. Fuat Gürsel bûn hevserokên nû yên PKAN-Almanyayê.

PKAN-ALMANYA 3. OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI.

PKAN-Almanya’nın 3. olağan kongresi 25.12.2021 tarihinde Duisburg şehrinde gerçekleştirildi.

Kongre PKAN Eşbaşkanı Meliha Doğan’ın açılış konuşması ile başladı. Peşinden divan seçimi ve faaliyet raporunun Fuat Gürsel tarafından okunması ile devam etti.

Kongrenin pandemi koşullarının sınırlandırmaları içinde yapılması ve başarılı geçmesi pek çok Orta Anadolu Kürdü tarafından olumlu bulundu.

Son derece samimi bir ortamda yapılan kongreye yazar Aydın Yılmaz , ressam Nuh Ateş ve Akademisyen Hacı Çevik de konuşmaları ve çalışmaları ile renk kattılar.

PKAN’ın yaptırdığı  belge filmden fragmanların izlenmesi, klamların seslendirilmesi ve katılımcıların PKAN’dan beklentilerinin belirtilmesi ile sürdü.

PKAN Almanya yönetiminin büyük bir coşku ile belirlendiği seçimde, Sultan Dağ ve A. Fuat Gürsel PKAN-Almanya’nın yeni eşbaşkanları olarak seçildiler.