PKAN olarak HDP Izmir Saldırısını Kınıyoruz !

Sessiz kalmak katliamı onaylamaktır.  

AKP Hükümeti ve ortağı MHP’nin izlediği antidemokratik politikalar sonucu HDP üyesi Deniz Poyraz katledildi.

Sürekli polisin gözetimi altında olan, girenin çıkanın kayıt altına alındığı, takip edildiği HDP İzmir İl binası belli çevreler tarafından yönlendirilen katil tarafından basılarak HDP üyesi Deniz Poyraz katledildi.

Avrupa ve NATO’nun desteklediği , ırkçı AKP-MHP iktidarının Kürt düşmanı yüzünü Türkiye halklarına bir kez daha göstermiştir.

Bunun anlamı Türkiye coğrafsında demokrasinin zerresi kalmadığının göstergesidir.

Türkiye’de insanlar gündüz gözü elini kolunu sallayan katiller tarafından katledilmektedirler. Bunun sorumlusu HDP’yi sürekli hedef gösteren AKP-MHP iktidarı ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sorumludur.

24 saat güvenlikten sorumlu polis saldırgana hiçbir şekilde müdahale etmemiş ve cinayeti bu şekilde ortak gerçekleştirmişlerdir.

Demokrasi güçlerine, HDP’ye, Kürtlere, sesini çıkarmak isteyen herkese karşı gerçekleştirilen bu alçak katliamı lanetliyoruz.

Genç yaşta aramızdan koparılan kızımız Deniz Poyraz’a Allahtan rahmet, acılı ailesine ve tüm HDP camiasına başsağlığı diliyoruz.

HDP ülkenin aydınlık geleceğidir, saldırmanız aydınlıktan korktuğunuzdandır ve bilinki korkunun ecele faydası olmayacaktır.

Evlat acısıyla yüreklerini yaktığınız bütün annelerin hesabını yargı önünde vereceksiniz. 

PKAN olarak, halkların ortak yaşamının devam etmesi için , katliamı gerçekleştiren ve azmettirenlerin yargı önünde hesap vermesini talep ediyoruz

PKAN olarak halkımızın bulunduğu her yer de bu faşist katliamı lanetlemeye, demokrasi mücadelesi veren HDP’yi sahiplenmeye çağırıyoruz.

Demokrasi ve barış mücadelesi için , Deniz Poyrazların yaşaması için halkımızı duyarlı olmaya davet ediyoruz.  

Platforma Kurdên Anatoliya Navîn PKAN